Van interesse tot gecertificeerd tester
Ik ben Jelle en heb een hobby gevonden waarin ik al mijn passie kwijt kan en waar ik ook nog geld mee kan verdienen. Ongeveer vijfenhalf jaar geleden heb ik alles omgegooid en de deur naar het testvak geopend.
Links en rechts heb ik wat certificaten behaald om aan de rest (en mezelf) te bewijzen dat ik enige kennis heb op het gebied van testen. In het begin voelt het vreemd om jezelf een tester te noemen na slechts een paar cursussen, vooral nadat je vier jaar hebt gestudeerd voor een diploma waar je nu eigenlijk niets meer mee doet. Dat voelt toch wat onwennig als (op dat moment) 23-jarige. Naarmate je meer in aanraking komt met het testvak, ontdek je hoe breed en veelzijdig testen kan zijn. Jong en leergierig als ik was, probeerde ik alles aan te pakken. Totdat ik tot de realiteit kwam dat je, om een betere tester te worden, niet alleen maar certificaten en opdrachten moet verzamelen, maar dat je het meeste leert door kennisdeling en het stellen van prikkelende vragen. Laat dat laatste nu precies zijn waarom ik jullie wil meenemen in mijn verhaal.
De zoektocht naar meer kennis
De 23-jarige ik, die druk bezig was met zijn certificaten in de eerste paar jaar als tester, merkte dat ik verder moest kijken om meer te leren over wat de IT- en testwereld te bieden hadden. Na vier jaar gewerkt te hebben bij een bedrijf (als consultant) waar testen, en vooral testautomatisering, nog nieuw waren, moest ik in andere keukens een kijkje nemen om mezelf verder te ontwikkelen. Ik heb een uitstap van één jaar gemaakt naar het midlance-model en ben bij een zorgverzekeraar aan de slag gegaan. Dus na de certificaten ging ik nu ook de IT-wereld verder ontdekken door verschillende opdrachten op te pakken. Alles ging goed en verliep soepel. Toch merkte ik dat ik iets miste: inspirerende, gelijkgestemde consultants waar je op kunt terugvallen bij de werkgever.

Van eiland naar een hechte community
Als consultant heb je de unieke positie dat je zowel een werkgever als een opdrachtgever hebt, waardoor je in twee werelden tegelijk kunt opereren. Ik merkte echter dat ik bij de consultants mijn ei niet kwijt kon en binnen de grote organisatie steeds meer op een eiland terechtkwam. Hier moest verandering in komen, dus ben ik op zoek gegaan naar een nieuwe werkgever. Geleerd van mijn vorige zoektochten naar andere uitdagingen wist ik, dat ik de juiste afwegingen moest maken voor mezelf. Ik wilde naar een kleinere organisatie die focus had op testen en kwam daarbij al uit bij newspark. Na het eerste gesprek met Rowald (eigenaar) was ik nog niet helemaal overtuigd. Het vervolggesprek was met Menno (manager en tester) en ging meer in op de inhoud. Toen kreeg ik snel door dat ik wat langer moest nadenken om de vragen te kunnen beantwoorden. Ik kwam helemaal geïnspireerd, enthousiast en met nieuwe inzichten uit het gesprek. Maar ik dacht ook, dat ik nog niet op het juiste niveau was om bij de club aan te sluiten. Voor het eerst had ik na een gesprek het gevoel dat ik het wel echt jammer zou vinden als het niets zou worden. Gelukkig was dit niet het geval, en was het van beide kanten goed bevallen. Nog voordat ik getekend had, kreeg ik uitnodigingen om aan te sluiten bij meetings, waardoor ik me direct erg welkom voelde.