Geen vreemde eend
Daarna deed Vincent, onze nieuwste collega, een voorstelrondje. Met een leuke presentatie gunde hij ons een kijkje in zijn (werkende) leven. Het presenteren ging hem goed af en hij heeft al flink wat testkennis opgedaan in allerlei projecten. Een leuk verhaal met de nodige humor en het was fijn te horen dat hij zich echt al helemaal thuis voelt binnen newspark. Dat terwijl hij nog niet eens 1 maand aan de slag is binnen newspark.
Boeiende kennisdeling
Een deel van de meeting was ingeruimd voor kennisdeling. Verschillende newsparkers kozen een onderwerp en hielden hierover een korte pitch van 3-5 minuten. Tijdens de presentatie van Tobias over het onderwerp “contract testing” ontstond een mooie discussie.
Ook bij Ollie liep zijn 3-5 minuten pitch over “structured exploratory testing” uit naar ~15 minuten door de vele goede vragen die er gesteld werden.
In deze mini kennisdelingsessies proberen we o.a. steeds een deelonderwerp te belichten vanuit de Quality Engineer Learning Roadmap
Middels deze korte sessies houden we, naast de deepdives, ook tijdens de teammeetings de kennisdeling hoog in het vaandel.
Verder vergeleken Marco en Menno Xaas met het OSI model. Om ervoor te zorgen dat eenieder begreep wat XAAS is, startten we met een vergelijking met Pizza As A Service. Als je pizza wilt eten, kun je kiezen wat je zelf doet en wat je inkoopt.
Bij XAAS, oftewel Infrastructure As A Service dan wel Platform As A Service cq. Software As A Service geldt ook dat je kunt beslissen wat je zelf regelt en wat je inkoopt. Alle cloud providers zoals amazon (AWS), Microsoft en Google kunnen alles leveren. Aan jou de vraag wat je zelf regelt en hoeveel je bij ze inkoopt